Z Jičína vezeme pět medailí

V Jičíně se závodníci Delfínu Náchod dne 5. 11. zúčastnili již třetího ročníku Ceny Geoparku UNESCO Český ráj. Závody dopadly úspěšně, domů si naši plavci přivezli kromě cenných zkušeností i cenné kovy. Detail závodu z webu ČSPS zde

 

Hned v první disciplíně, stovce kraul, doplaval na třetím místě mezi mladšími žáky Ilja Suchov, který si vyplaval kromě diplomu a medaile i speciální cenu starosty města Nové Paky. Ilja plaval velmi dobře i další své závody, stovku polohovku sice dokončil na nepopulárním čtvrtém místě, odpoledne si ale spravil chuť druhým místem v kraulové padesátce. Medailový úspěch zaznamenal i Vladislav Dorošenko, ten svou padesátku prsa doplaval jako třetí nejrychlejší v kategorii mladších žáků. Stupně vítězů o dvě desetiny sekundy unikly Denisi Vilamovi, který tak v padesátce znakem skončil čtvrtý. Velmi pěkným výkonem v padesátce prsa zazářil teprve osmiletý William Hauk, ten se nezalekl konkurence i desetiletých soupeřů a doplaval mezi nimi na krásném šestém místě.

 

Zahanbit se nenechala ani děvčata, pro šesté místo ve stovce kraulem si doplavala Barbora Hauková a dařilo se i Aničce Vojnarové. Ta vybojovala bronz ve stovce prsa a čtvrtá skončila v padesátce kraul. Úspěšný den korunoval skvělý týmový výkon děvčat, jejich štafeta 4×50 volný způsob ve složení Štěpánová, Kozáková, Hauková a Vojnarová doplavala jako třetí.

 

Závodníkům gratulujeme k pěkným výsledkům a osobním rekordům, děkujeme za jejich snahu a přejeme hodně štěstí do příštích závodů!