Domácí dominance na Poháru Jiráskova kraje a Podkrkonoší

V sobotu 22. října se na náchodském bazéně uskutečnilo druhé kolo 23. ročníku tradiční soutěže Pohár Jiráskova kraje a Podkrkonoší. Účast překonala všechna očekávání, závodů se zúčastnilo 190 plavců z jedenácti plaveckých klubů a oddílů. Domácím plavcům se závody vydařily na jedničku, Delfín Náchod získal 36 medailových umístění, z toho 14 prvních míst.

Detail o závodech na webu ČSPS zde, fotografie k prohlédnutí a stažení zde

Úspěšný den našich plavců zahájil vítěznou padesátkou prsa v kategorii dorostu a dospělých Matěj Pavelka, ve stejné kategorii mezi ženami s přehledem vyhrála Barbora Linhartová. Přemožitelku na stejné trati mezi 9letými žačkami nenašla ani Anna Bubeníčková. Stovku motýlek domácí doslova převálcovali, mezi dorostenci obsadili náchodští všechna tři medailová místa, v kategorii mladších žáků přidali k prvním třem i místo čtvrté, první doplaval Jiří Brož. Barbora Zelená si pak bez problémů poradila s konkurencí mladších žákyň, vyhrála o šest vteřin.

I v následující disciplíně, stovce volný způsob, se zadařilo. Michal Polák vyhrál mezi dorostenci, Ilja Suchov skončil druhý v kategorii mladších žáků. Nejrychleji z 9letých žákyň doplavala Johana Středová. Krasojízda pokračovala disciplínou 50 m znak, zde kategorii dorostenců opanoval Jakub Dlohoška, stejného úspěchu mezi dorostenkami dosáhla Michaela Morávková. Třetím místem v kategorii nejmladších chlapců se blýskl teprve sedmiletý Adam Zelený.

Poslední disciplínou sobotního dopoledne bylo 200 m polohově, zde náchodští plavci a plavkyně vybojovali osm medailí a zakončili tak veleúspěšné závody. Ty proběhly hladce díky skvělé práci pořadatelů a sboru rozhodčích, poděkování patří všem plavcům a trenérům kteří do Náchoda přijeli, rodičům závodníků za podporu a v neposlední řadě našim sponzorům, bez kterých by se závody nemohly uskutečnit. Všem děkujeme a na shledanou příští rok!