12 medailí z domácího krajského přeboru

Náchodský bazén hostil 12. listopadu krajský přebor 10letého a 11letého žactva. Krajské přebory jsou pro tyto věkové kategorie jedinými kvalifikačními závody na vrchol sezony, Poháry ČR. Plavcům Delfínu Náchod se doma zadařilo, vyplavali si 12 medailí.

Detail závodů z webu ČSPS zde.

Úspěšný den zahájil Jiří Brož druhým místem v hned první disciplíně, stovce znak. Zadařilo se i na následující trati, dvoustovku prsa doplaval Jan Teichmann jako druhý. Jirka s Honzou si doplavali pro druhé, respektive třetí místo na stovce motýl. Dopoledne plné cenných kovů pak náchodští zakončili štafetou 4×50 polohově mix, ve složení Brož, Teichmann, Vojnarová a Hauková doplavali druzí.

 

Veliká smůla provázela naše děvčata, prsařka Anička Vojnarová doplavala čtvrtá jak stovku, tak dvoustovku prsa, Bára Štěpánová skončila čtvrtá v čtyřstovce kraul a nepopulární místo hned pod stupni vítězů čekalo dvakrát i Johanku Středovou.

 

Odpoledne se opět vyvedlo hlavně Jirkovi Brožovi a Honzovi Teichmannovi. Jirka ke třetímu místu ze stovky volný způsob přidal zlatou medaili ve znakové dvoustovce. Honza pak doplaval druhý jak stovku prsa, tak dvoustovku polohovku. Polohovkou nakonec utnula šňůru čtvrtých míst Johanka Středová, která doplavala třetí, pro bronz si po velkém boji doplaval i Vladislav Dorošenko.

 

Zlatým hřebem večera pak byla štafeta na 4×50 volný způsob mix, náchodští plavci plavali ve stejném složení jako dopoledne a v dramatickém finiši jen o sedm desetin sekundy předplavali B štafetu SC Pardubice a vybojovali druhé místo. Završili tím úspěšné závody za které patří všem našim zúčastněným plavcům veliká pochvala a poděkování!