V Trutnově byl Delfín úspěšný

Celý víkend trvaly krajské přebory v plavání žactva, juniorů a dospělých, tradičně pořádané v Trutnově. Sobota 19. i neděle 20. listopadu byly nabité plaváním, pro náchodské plavce plaváním úspěšným. Detail závodu v systému ČSPS zde.

Zadařilo se hned v první disciplíně, dvoustovce kraul, Ilja Suchov dohmátl třetí mezi 12letým žactvem,  Míša Morávková doplavala na třetím místě v kategorii dorostenců. První půlden závodů se povedl i dalším plavcům, Kuba Dlohoška doplaval třetí mezi dorostenci v dvoustovce motýl i čtyřstovce kraul, Bára Linhartová skončila na třetím místě ve stovce prsa v kategorii dorostenců, stejnou disciplínu dokončila jako druhá mezi žačkami Bára Zelená. Sobotní dopoledne pak korunoval výkon děvčat, která vyhrála štafetu 4×50 polohově.

Odpoledne pokračovalo v podobném stylu jako dopoledne. Padesátku volný způsob dokončila na druhém místě Míša Morávková, druhá skončila na stejné trati i Bára Zelená. Barče se na přeborech opravdu dařilo, stříbrné medaile získala i na stovce a dvoustovce polohovce, stovku znak pak dokonce vyhrála. Bronzovou medaili na dvoustovce polohovce získala v kategorii dorostenců Šárka Tomková a den zakončily opět štafety, děvčata po velkém boji doplavala svůj závod na 4×50 volný způsob opět první, chlapci ve štafetě 4×50 polohově skončili druzí.

Nedělní program patřil Barče Zelené, která vyhrála dvoustovku znak i čtyřstovku polohovku a z devíti startů včetně štafet si tak odvezla devět medailí. Na závěr dne se se závoděním rozloučil Vojta Říha vítěznou stovkou kraul.

Všem závodníkům děkujeme za zaplavané časy a osobní rekordy, gratulujeme k pěkným umístěním a přejeme hodně štěstí na prosincových Pohárech České republiky!