Letní Mistrovství České Republiky

O víkendu 17. a 18. června 2023 se konalo Letní Mistrovství České republiky staršího žactva v Plzni. TJ Delfín Náchod reprezentovala Barbora Zelená (10).

Na všech svých šesti startech si Barča vytvořila nová osobní maxima a navíc se ve všech disciplínách umístila v top dvanáctce v republice. Nejvíce se Barče dařilo v disciplíně 200 metrů znak, kde obsadila 3. místo a z Plzně si tak odvezla bronzovou medaili.

Dále pak obsadila dvakrát 4. místo v disciplínách 100 metrů prsa a 100 metrů znak, dvakrát 6. místo v disciplínách 200 metrů prsa a 200 metrů polohový závod a jedno dvanácté místo v disciplíně 50 metrů volný způsob.

Barče moc gratulujeme a přejeme hodně úspěchů na dalších závodech.

Ve stejném termínu se také konalo Letní Mistrovství České republiky mladšího žactva ročník narození 2011 v Mladé Boleslavi. TJ Delfín Náchod v Boleslavi reprezentovali hned 3 plavci Jiří Brož, Jan Teichmann a Anna Vojnarová,  a v nedělních štafetách je doplnila ještě Barbora Hauková.

Jirkovi se nejlépe dařilo ve znakových disciplínách, kde na stometrové trati obsadil 8. místo a na dvou set metrové trati 10. místo. Dále si vyplaval volným způsobem 11. místo na trati nejdelší a to 1500m, 13. místo na trati 400 metrů a 19. místo na sto metrové trati. Všechny závody zajel Jirka v nových osobních rekordech.

Honza měl v Boleslavi velmi náročný program a plaval hned 6 startů. Nejlépe se mu dařilo v disciplíně nejnáročnější a to 200 metrů motýl, kde obsadil 10. místo. Dále pak přidal dvě nová osobní maxima na 200 a 400 metrů polohový závod a obsadil zde 16. a 22. místo.

Aničce se nejlépe povedly prsové disciplíny, na trati 100 metrů obsadila 15. místo a na 200 metrové trati místo 13.. Dále přidala dva osobní rekordy na 400 metrů volný způsob a 400 metrů polohový závod.

Náchodská štafeta ve složení Jiří Brož, Jan Teichmann, Anna Vojnarová a Barbora Hauková nás reprezentovala v Mladé Boleslavi hned dvakrát a to v kraulové a polohové štafetě.

V polohové štafetě obsadili náchodští plavci 17. místo a v kraulové štafetě místo 14.

Detailní výsledky si můžete prohlédnout v systému ČSPS, fotky pak na našem Facebooku nebo Instagramu.