Cena Třebovské lokomotivy a KP dlouhé tratě v Pardubicích

Druhý dubnový víkend se konalz závody v České Třebové a zúčastnilo se jich celkem 24 oddílů a nechyběl ani Delfín Náchod v zastoupení 15 náchodských plavců. Konkurence byla veliká i tak byli náchoďáci vidět.
Nejlépe se dařilo Jakubu Dlohoškovi, který dokázal zabodovat v každém svém startu 1x🥇, 2x🥈 a 4x🥉místo. William Hauk téměř nejmladší z naší výpravy v

ybojoval 4x🥈a 🥉 místo. Teichman Jan se skvělým osobním rekordem na 400 polohově se umístil na 🥇, dále vybojoval 3x🥈,2x🥉místa. Lenka Domáňová, která plavala poprvé 400 volný způsob se umístila na 🥇.

Ve stejném víkendu se 3 náchodští žáci zůčastnili krajského přeboru v dlouhých tratích v Pardubicích. Krajský přebor je pro žáky jedinou možností jak se kvalifikovat na Mistrovství ČR a proto jsou tyto závody velmi důležité. Nejlépe se zde vedlo Jirkovi Brožovi (2011), který ve velkém osobním rekordu 10:20.94 doplaval 1. v disciplíně 800 Vz a v ještě důležitější trati 1500 Vz s časem 19:37.59 ukořistil taktéž 1. místo a zároveň si zajistil účast na Letním Mistrovství ČR, které se bude konat v červnu v Olomouci.

Všem plavcům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci.